e-shop Pelisport  

Vyšívání potisk dárkové předměty gravírování a řezání potisk předmětů

   

Partner. weby  

   

Domácí ligová premiéra vyšla a zároveň také ne. Chybělo ke štěstí jediné - bohužel to nejdůležitější, to oč v hokeji běží. Vyhrát. Zvláště výsledkově. Draci vyhráli herně a to zcela jednoznačně. Jenže na jazyk se mi dere velice prozaické vysvětlení - kdo chce vyhrát, musí vstřelit branky. Těch jsme se v neděli nedočkali.

 

Velmi solidní návštěva na zimním stadionu předpovídala všechno možné i nemožné. Někteří tvrdili, že čekali spíše kvalitu a herní převahu na straně hostů, jiní zase rozhlašovali, že soupeře přejedeme a body zůstanou doma. Ani jedno se nekonalo. Šumperk hrál, soupeř dával góly. Pro diváky i hráče nejhorší kombinace. Nehledejme výmluvy, berme výsledek takový jaký je. Odpovídá tomu i komentář trenéra šumperských Draků pana Pešky. Nedali jsme góly, co dodat.

Mám-li mluvit za sebe, jsem zklamán, ale také spokojen. Ono to asi není zklamání, spíše smutek. Zvláště je mi líto hráčů, kteří na ledové ploše nechali kus sebe. Ze hry Draků bylo vidět, že moc chtějí a bojovali po celé utkání a dřeli až do poslední minuty. I v době, kdy se na střídačce "Bobrů" slavilo. A ještě více na mne působí fakt, že to dokázali ocenit diváci a hráče nevypískali, neházeli po nich odpadky a nenadávali jim. Zachovali se jako opravdoví fanoušci Draků. Ačkoliv jsem neměl příliš v lásce obránce Michala Chromča, jednou pronesl do dotazníku v programu k utkání výrok, který mi utkvěl v hlavě. "Není umění hokejového fanouška řvát a křičet, ale povzbudit!". Včera ukázali fanoušci Draků, že to dokáží.

Poznalo to i vedení Draků a chce se jim za to odvděčit. Po letech se tu myslí i na ně. Minidresy, plakáty, hokejové kartičky svých idolů, samolepky - možná by nebylo od věci pokusit se o další materiál, vždyť v Šumperku byl vždy (a troufám si tvrdit že vždy bude) sortiment s logem hokejového klubu velice solidní artikl. Jen se ho v minulých letech jaksi nedostávalo. Přitom hlad po něm byl, což potvrdili i houfy lidí u stánku - a sympatická prodavačka si tak mohla odpočinout jen během jednotlivých třetin, kdy se zájem všech přítomných zaměřil opět na hokejové utkání. Také bych rád poděkoval panu Frýbortovi, jehož zásluhou si mohli fanoušci koupit dresy a šály v nových barvách.

Příští zápas sehrají Draci v Hodoníně. Vzhledem k faktu, že momentálně žiji a pracuji v Brně, si tuto událost nenechám ujít a na stadión TEZA se vydám. Věřím, že Draci mají velkou vnitřní sílu, což po nepřízni osudu potvrdí na ledě dalšího nováčka soutěže. Chtěl jsem napsat, že klukům odpustím a určitě se pojedu podívat. Ale co jím mám odpouštět. Že je vychytal brankář? Že jim puky prapodivně přeskakovali čepele holí? Dodám jediné - HOŠI BOJOVAT STEJNĚ JAKO V NEDĚLI! Víme, že to přijde, že to tam bude padat. A Plšek už nebude Plškem a smůla se bude lepit zase na hokejky jiných.

Nemáte oprávnění psát komentáře. Musíte se přihlásit.

   

Přihlášení  

   

Sponzoři